• Kompleksowe czyszczenie tapicerki samochodowej

  Oferujemy kompleksowe zabiegi pielęgnacyjne dla Twojego samochodu Kosmetyka auta w naszej firmie czyli PERFEKT to nie zwykłe czyszczenie i mycie jak w popularnych myjniach. To szczegółowa wręcz drobiazgowa praca nad każdym widocznym elementem auta a także bagażnikiem i wnętrzem.
 • PERFEKT EŁK - 504-831-322

  Dla naszych Klientów przygotowaliśmy ciekawe oferty specjalne, dzięki którym mogą Państwo skorzystać z atrakcyjnych zniżek
 • PERFEKT EŁK - 504-831-322

  Świadczymy kompleksowe usługi porządkowe na terenie miasta Ełk i okolic.Świadczymy usługi zarówno dla biur, przedsiębiorstw jak i Klientów indywidualnych.
 • 1
 • 2
 • 3

AUTO DETALING

Czym jest autodetailing?

          Proces auto detailingu to doprowadzenie auta do nienagannego stanu wizualnego zarówno od strony wnętrza jak i lakieru. Usługę taką przeprowadza się zarówno na autach nowych jak i używanych. Nie jest więc dziwne, że nawet samochód prosto z salonu także można poddać takiemu procesowi. W takim aucie usuwane są mikro zarysowania transportowe, następnie lakier zabezpiecza się powłoką sealantu i wosku. Konserwuje się również plastikowe i gumowe elementy wnętrza. W starszych autach dochodzi korekta powłoki lakierniczej i czyszczenie nadkoli, wnęk komory silnika, bagażnika, szyberdachu oraz wnętrza.

          Usługi detailingowe to przede wszystkim SPA dla każdego auta gdzie proces renowacji może trwać nawet 2-4 dni i gdzie główną rolę odgrywa dokładność i dbałość o szczegóły - nikt się nie spieszy. W pierwszej kolejności dokładne umycie auta za pomocą specjalnej rękawicy oraz myjki ciśnieniowej, oczyszczenie lakieru z nalotów, smoły, owadów itp. Następnie aby przywrócić lakierowni szklistą gładkość oczyszcza się go za pomocą specjalnej glinki. Glinka to Japoński wynalazek który wyciąga z porów lakieru brud niewidoczny dla oka i pomaga usunąć nalot który pozostaje na aucie mimo dokładnego mycia. Proces glinkowania to podstawa której nie może zabraknąć przy procesie korekcji lakieru. Gdy lakier jest już oczyszczony należy przeprowadzić jego inspekcję, zmierzenie grubości powłoki, ewentualnie można uzupełnić odpryski lub ubytki. Gdy już wiemy w jakim lakier jest stanie przystępujemy do korekty. Jest to czasochłonny i wieloetapowy proces wymagający ogromnego wyczucia i przede wszystkim doświadczenia. Do korekty używa się kilku past począwszy od mocno ściernej po wygładzającą na końcu, a po drodze kilka razy zmienimy pady polerskie z twardszych na te najbardziej miękkie. Korekcie można poddać również reflektory i lampy także plastikowe.

 

 Renowacja lakieru (korekta / polerowanie lakieru) polega ona na usunięciu wszelkich niedoskonałości z powierzchni lakieru jak rysy, hologramy, zmatowienia, swirle itp. Można ją wykonać ręcznie lub maszynowo z użyciem maszyny polerskiej. Renowacja dzieli się na kilka etapów. Ich ilość jest uzależniona od stanu powierzchni, którą ustalamy w trakcie inspekcji. Wielostopniowość tego procesu związana jest z użyciem past polerskich o różnej gradacji (korekta 2-3 etapowa). . Przed polerowaniem maszynowym oklejamy elementy plastikowe, gumowe, aby ich nie uszkodzić w trakcie korekty.

 

 Polerowanie nabłyszczające (jedno etapowe)- Mechaniczne nabłyszczanie lakieru sprawdza się w przypadku aut bez rys oraz śladów utlenienia. Przy tym polerowaniu usuwamy hologramy oraz wyrównujemy powierzchnię woskami, które konserwują lakier zabezpieczając go przed wpływami czynników zewnętrznych. Mechaniczne nabłyszczanie lakieru polecane jest użytkownikom aut bardzo młodych lub takich które były polerowane np.: rok temu i wymagają malutkiego odświeżenia.

 

 Polerowanie matu (dwu etapowe)-W trakcie eksploatacji pojazdu na powierzchni lakieru powstają niewielkie rysy a lakier matowieje (utlenia się). Częstym powodem powstawania takich rys jest korzystanie z myjni automatycznych, których szczotki zostawiają trwały ślad na lakierze. Polerowanie matowego lakieru daje najlepsze efekty w przypadku kiedy na lakierze nie ma głębszych rys. Ścinane są około 2 mikrony lakieru bezbarwnego, następnie lakier zostaje nabłyszczony i zabezpieczony.

 

 Renowacja lakieru (trzy etapowe)- Pozwala na usunięcie nie tylko zmatowień oraz niewielkich rys ale także tych głębszych spowodowanych np. przez gałęzie, jest to usługa o dużej skuteczności. Usuwanie rys z lakieru oraz jego renowacja to najlepsze rozwiązanie jeśli samochód nosi wyraźne ślady eksploatacji. Ścinane jest około 5 mikronów lakieru bezbarwnego, następnie lakier zostaje nabłyszczony i zabezpieczony.